Před dvěma lety jsem se rozhodl jet na tři měsíce do Norska a naučit se norsky. Pokud možno co nejrychleji to šlo. Dva měsíce před odjezdem jsem se věnoval studiu a pak jsem strávil přes tři měsíce v Norsku. Bylo to fajn. Do Norska teď jezdím cestovně i pracovně pravidelně a norsky mluvím plynule.

V současné době stojím před novou výzvou. Na začátku roku jsem se rozhodl, že se v tomto roce naučím indonésky, a aby toho nebylo málo i francouzsky.

Francouzštinu jsem si vybral z mnoha důvodů. Jako jazyk se mi líbí jeho zvučnost a melodičnost. Domluvíte se s ní na všech kontinentech a mluví jím přes 200 milionu lidí. V tomto roce také několikrát navštívím francouzsky mluvící země. Několik mých dobrých přátel francouzsky mluví nebo se učí a tak bude možnost se vzájemně motivovat. Francouzštinu jsem si také vybral proto, že jsem se chtěl kromě indonéštiny učit ještě jeden jazyk a indonéština a francouzština mají spolu pramálo společného, takže se mi tyto jazyky nebudou plést dohromady.

Vzhledem k tomu, že se nechystám ve francouzsky mluvící zemi momentálně bydlet ani dlouhodobě pobývat a mohlo by přijít období, kdy částečně ztratím motivaci, rozhodl jsem se podpořit svoji snahu veřejným závazkem prostřednictvím tohoto videa:

Postupně sem budu přidávat další věco týkající se francouzštiny. Třeba popíšu způsbo jak se jazyk učím, zdroje, které používám a taky překážky, které mě potkali a jak jsem se s nima popral.

Merci beacoup
A plus retard

 

Komentáře

Podobné články

Cestování a práce v (ze) zahraničí. Traveling and working (from) abroad můj příběh si přečtěte zde (my story you can read here) >>

Pin It on Pinterest

Share This

Kamil Klemsa

Cestování a práce v (ze) zahraničí

Traveling and working (from) abroad